EmlakKonut Anadolu'da konut atağına geçti!

30.05.2016
Facebook Twitter WhatsApp Pinterest

Piyasa değeri, gayrimenkul portföyü ve arsa stoku açısından Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut GYO, ana uzmanlığı konut üretimi olan en köklü işletmelerden biri. Uzun yılların getirdiği ve birçok projeye imza atılarak kazanılan bu marka değeri, 2002 yılında Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na dönüşerek faaliyetlerine devam ediyor. 60 yılı aşkın süredir yenilenen yönetim anlayışıyla tüm menfaat sahiplerinin güven duyduğu bir kurum haline gelen Emlak Konut GYO, uzun yıllarda yarattığı marka değeri ile gayrimenkul sektöründe standartları daima yukarıya çekiyor. Özellikle inşaat sistemleri, tasarım, çevreye duyarlılık ve iş yapım şekilleri ile sektörün lider oyuncusu olma görevini üstleniyor. Tarihe geçti Emlak Konut GYO hızla büyümesini sürdürmek amacıyla 2010 yılında ilk, 2013 yılında ise ikinci halka arzını gerçekleştirdi. Halka arzlar, hem bireysel yatırımcı talebi rekoru kırması hem de Cumhuriyet tarihinin en büyük 5. halka arzı olması nedeniyle önemli bir başarıya ulaşmıştı. 2013 yılı Kasım ayında gerçekleştirilen ikincil halka arzında ise hisse senetlerine 2-3 kat talep geldi. 20 farklı ülkeden 100'ün üzerinde uluslararası yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut halka arzı, Orta Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde sermaye artırımı şeklinde yapılan yılın en büyük halka arzı oldu. Anadolu'ya açıldı İstanbul sınırları içerisinde 'proje geliştirme anlayışı'nı değiştirdi. İstanbul, İzmir, Kocaeli, Tekirdağ gibi illerde bugüne kadar orta gelir grubuna yönelik kaliteli ama uygun ödeme koşullarıyla pek çok konut üretti. Şirket şimdide Anadolu'da konut atağında. Marka gücünü her şehire yayma hedefiyle yola çıkan şirket, İzmir, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Denizli, Konya, Niğde, Nevşehir ve Yalova gibi illerde bulunan arsa stokunun yeni projelerle değerlendirilmesiyle İstanbul'da konutta yakalanan kaliteyi Anadolu'ya taşıyacak. 

2016 önemli bir yıl Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "2016 yılından başlayarak ülkemizin çok önemli projelerinin birer birer tamamlanmaya başlayacağı bir döneme giriyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün tamamlanması ve bağlantı yollarının bitirilmesi, Avrasya Tüneli'nin, İzmit Körfez geçiş köprüsünün tamamlanması; sonrasında da yeni havalimanında yaşanacak ilerlemeler İstanbul ve Türkiyemiz açısından inşaat sektörü adına çok önemli gelişmeler olacak. Biz de Emlak Konut GYO olarak tüm bu sektörel gelişmenin içinde önemli rol oynamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

4 AYDA REKOR SATIŞA ULAŞTI

Emlak Konut GYO bu yılın 4 ayında 1 milyar 30 milyon lira değerinde bin 586 adet bağımsız bölümün satışını gerçekleştirdi. Murat Kurum, "Şirketimiz tarafından geliştirilen projelerde, bu yılın ilk dört ayında, toplamda 1 milyar 30 milyon 161 bin TL değerinde, bin 586 adet bağımsız bölümün satışını gerçekleştirdik. Bu satışların toplamda 90 milyon 334 bin TL değerindeki142 adeti yabancı ülke vatandaşlarına gerçekleştirildi" değerlendirmesinde bulundu.

Sabah

Tarih :
30.05.2016
Okunma Sayısı :
40